Rekord Polski na piotrkowskim lotnisku

Rekord Polski na piotrkowskim lotnisku Fot. Tomasz Bończyk/UM Piotrków Tryb.

W Piotrkowie Trybunalskim pobito dziś rekord Polski w skokach głową w dół (head down). Wyjątkowo efektowne wydarzenie odbyło się w piątek (18.09) na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Oprócz zabytkowej Starówki i historycznych miejsc związanych z tworzeniem się polskiej państwowości jedna z największych atrakcji w Piotrkowie Trybunalskim to strefa zrzutu spadochronowego. Właśnie na piotrkowskie lotnisko zjechali najlepsi specjaliści skoków ze spadochronem z całego kraju. W naszym mieście zjawili się, aby pobić rekord Polski w jednoczesnym skoku głową w dół.

Wyzwanie polegało na jednoczesnym skoku w pierścieniu śmiałków ze spadochronami spadających głową w dół. Dokonanie takiej próby to nie lada wyczyn. Podczas skoku uczestnicy pędzą z prędkością między około 300 km/h. Przygotowania do bicia tego rekordu trwały przez około dwa lata. Już przy pierwszej próbie skoczkowie pobili rekord Polski. We wspólnym skoku wzięły udział 22 osoby.

- Na tym nie kończymy. Mamy zaplanowane łącznie pięć skoków i będziemy chcieli jeszcze wyśrubować nasz rekord. Spróbujemy skoczyć w 24 osoby – zapowiadał po ustaleniu rekordu Piotr Bereda, jeden z skoczków uczestniczących w wydarzeniu i współorganizator akcji.

Autorem zdjęcia z rekordowego skoku jest Tomasz Bończyk

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski piotrków lotnisko rekord polski skoki aeroklub ziemi piotrkowskiej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE