Rekord frekwencji, rekordy trasy czyli trzecia odsłona Ultra Kamieńsk - Radomsko24.pl

Rekord frekwencji, rekordy trasy czyli trzecia odsłona Ultra Kamieńsk

Rekord frekwencji, rekordy trasy czyli trzecia odsłona Ultra Kamieńsk Fot. organizatorzy

Na starcie trzeciej edycji Ultra Kamieńsk stanęła rekordowa liczba 278 zawodników. Po raz pierwszy w historii imprezy pogoda pozwoliła na uzyskanie dobrych rezultatów, o czym świadczą pobite rekordy trasy oraz ilość finiszerów na mecie.

Na dystansie ultra wystartowało 67 biegaczy, z których najszybszy okazał się zwycięzca ubiegłorocznych zawodów Janusz Cłapiński, który ustanowił nowy rekord trasy pokonując 50 km w czasie 4:18:11. Jako drugi linię mety minął triumfator pierwszego Ultra Kamieńsk – Andrzej Miedziejewski z czasem 4:21:36. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Jasiński, który linię mety przekroczył po 4:30:41.

Wśród Pań bezkonkurencyjna na Górze Kamieńsk okazała się Jolanta Kamińska, która pokonała dystans w czasie 5:38:05. Jako druga linię mety minęła Kamila Kwiecień – Lipińska – 6:15:24, a na trzecim miejscu zameldowała się Bożena Jakóbczyk, uzyskując czas 6:54:02.

W biegu na dystansie 25 km wystartowało 211 zawodników. Jedną pętlę po Górze Kamieńsk najszybciej pokonał Piotr Bętkowski, który ustanowił nowy rekordy 25 km trasy -  1:43:39.

- Bardzo fajne tereny biegowe w połączeniu z dobra organizacją doświadczonego teamu dają efekt świetnej imprezy biegowej – powiedział na mecie zwycięzca Piotr Bętkowski.

Na drugim miejscu uplasował się Maurycy Oleksiewicz z czasem 1:46:19, a na trzecim Michał Stawski – 1:53:51. Najszybszą kobietą została Martyna Wiśniewska - 2:04:53, która zajęła 10. miejsce open poprawiając dotychczasowy rekord Pań o blisko 14 minut. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Wolska – 2:13:04, a na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Magdalena Woźna z czasem 2:19:38.

Ultra Kamieńsk odbyło się dzięki współpracy firmy inesSport, OSIR Góra Kamieńsk oraz Aktywnych Kamieńsk. Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Kamieńska –Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki.