Regionalny Kongres PO w Radomsku. Eksperci i „zwykli Polacy” dyskutowali o drożyźnie

Fot. Klaudia Gajda

W piątek, 20 maja odbył się Regionalny Kongres Platformy Obywatelskiej. Zaproszeni goście dyskutowali o drożyźnie, inflacji oraz jej skutkach, do których – co podkreślają działacze PO, doprowadził obecny rząd.

Odbywający się w hotelu „Porto” kongres programowy składał się z dwóch paneli dyskusyjnych. W pierwszym rozmawiano o drożyźnie, inflacji i jej skutkach tzw. zwykli Polacy, pracownicy sfery budżetowej. Drugi panel to eksperci - prof. dr hab. Filip Chybalski (Kierownik Zakładu Prognoz i Analiz Ilościowych Politechniki Łódzkiej), posłanka i była wiceminister finansów Izabela Leszczyna oraz Łukasz Więcek (były, wieloletni dyrektor PUP w Radomsku).

- Chcemy porozmawiać o tym, co najbardziej martwi i stresuje polskie rodziny… czyli o drożyźnie, inflacji o wyższych rachunkach za gaz, energię, paliwa. Ale przede wszystkim spotykamy się tutaj by mówić o dobrych rozwiązaniach – mówiła Magdalena Spólnicka, wiceprzewodnicząca regionu łódzkiego PO.

- Jestem tutaj jako wiceprzewodnicząca PO, rozmawiamy o naszym propozycjach, naszych pomysłach. Złożyliśmy w Sejmie trzy ustawy – z jednej strony mają charakter osłonowy – ich celem jest wesprzeć tych, którzy najbardziej odczuwają inflację, wzrost cen – mamy tutaj na myśli sferę budżetową. Mamy ustawę 20 procent podwyżki dla sfery budżetowej. Druga ustawa w naszych założeniach to taka, iż Narodowy Bank Polski może wyemitować obligacje oprocentowane wskaźnikiem inflacji. Każdy mógłby zainwestować w te obligacje maksymalnie 50 tys. zł. Trzecia ustawa to zamrożenie rat kredytu na poziomie z grudnia ubiegłego roku na 24 miesiące – mówimy o ludziach, którzy mają jedno mieszkanie – mówiła Izabela Leszczyna, posłanka PO.

Kongres podsumowali: poseł Cezary Grabarczyk oraz Maciej Riemer z Urzędu Miasta w Łodzi.

Oglądaj z relację z Kongresu w piątek, 27 maja w Serwisie Flesz

Czytaj też: PO w Radomsku: przyszedł czas na program „Pomocna Polska”

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko po radomsko platforma obywatelska regionalny kongres po w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE