PO w Radomsku: przyszedł czas na program „Pomocna Polska”

- Polki i Polacy płacą rachunek za politykę Kaczyńskiego, Morawieckiego i Glapińskiego i być może na własne rachunki już im nie wystarczy – mówiła podczas konferencji prasowej Magdalena Spólnicka, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecie radomszczańskim. Przedstawiciele partii spotkali się z dziennikarzami, by za ich pośrednictwem zaprosić radomszczan na Regionalny Kongres Platformy Obywatelskiej, który odbędzie się w Radomsku w piątek, 20 maja 2022 r.

Radomszczańscy działacze PO podkreślają, że Polakom żyje się coraz gorzej, m.in. z powodu coraz większej inflacji. Winą za to obarczają polski rząd oraz prezesa NBP.

- Zła i źle przygotowana reforma zwana Polskim Ładem wprowadziła jedynie haos i zamieszanie. Dzisiaj jest czas na antypisowską tarczę, bo portfele Polek i Polaków muszą być bezpieczne. My chcemy chronić zarobki Polaków oraz ich oszczędności a także chronić przed spiralą zadłużania się – mówiła podczas konferencji Magdalena Spólnicka, przewodnicząca PO w powiecie radomszczańskim.

- Wzrosły ceny towarów w sklepach, wzrosły opłaty za gaz oraz opał. To są wydatki, problemy i rozterki zwykłych mieszkańców Polski, w tym mieszkańców Radomska. I z takimi problemami dziś przychodzi nam się zmierzyć – dodał Marek Rząsowski, radny Rady Powiatu Radomszczańskiego.

W spotkaniu z dziennikarzami wziął udział poseł Cezary Grabarczyk, który zapewnił, że Platforma Obywatelska przygotowała program, dzięki któremu poprawi się sytuacja ekonomiczna Polaków.

- O tym programie będziemy mówić podczas piątkowego kongresu w Radomsku. Ten program to „Pomocna Polska”. Dotyczy on pracowników szeroko rozumianej sfery budżetowej. Domagamy się zwiększenia wynagrodzeń Polek i Polaków o 20 procent. Chcemy pomóc tym, którzy wsłuchując się w zapewnienia prezesa Glapińskiego a także premiera Morawieckiego zaciągali kredyty – podkreśla Cezary Grabarczyk.

Regionalny Kongres PO odbędzie się w piątek, 20 maja 2022 r. o godz. 18.00 w hotelu „Porto” w Radomsku. Wezmą w nim udział działacze PO, eksperci oraz osoby, które opowiedzą, jak mierzą się z inflacją i jakie mają oczekiwania wobec rządzących.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko po radomsko platforma obywatelska radomsko regionalny kongres po w radomsku inflacja cezary grabarczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE