Razem z Przemkiem pokonajmy raka

Razem z Przemkiem pokonajmy raka Fot. archiwum organizatora zbiórki

Na portalu www.pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na leczenie mieszkańca Radomsko, Przemysława Siemińskiego. Mężczyzna cierpi na złośliwy nowotwór i wymaga kosztownego leczenia za granicą. Szansą na powrót do zdrowia jest niekonwencjonalna terapia w Meksyku.

Przemysław Siemiński ma 31 lat, kochającą rodziną, żonę i dwoje małych dzieci. W ubiegłym roku zaczął się skarżyć na silne bóle brzucha. Przeszedł zabieg wycięcia wyrostka. Operacja przebiegła pomyślnie i po kilku dniach powrócił do domu. Wkrótce ból - i to znacznie silniejszy powrócił. Przeprowadzone badania dały diagnozę, której nikt się nie spodziewał: złośliwy nowotwór jelita grubego z naciekiem na pęcherz moczowy i miednicę.

- W maju 2019 r. syn przeszedł operacje, podczas której wycięto mu guza o wielkości 8 cm. Badanie histopatologiczne wykazało, że jest to nowotwór złośliwy. Przemek przeszedł kolejną operację, podczas której wycięto guza i nacieki. Zakwalifikowany został do chemioterapii uzupełniającej. Przy 10 dawce okazało się, że jego wyniki znacznie się pogorszyły i znowu koszmar powrócił. 6 tygodni po zakończonej chemii zrobiono badanie PET i kolejna diagnoza: nastąpiły przerzuty na wątrobę (guz 36 mm) i na pęcherz nasienny (20/14mm) – mówi mama pana Przemysława, Kamila Siemińska.

Lekarze w Polsce dają mężczyźnie 10 procent szans na wyleczenie. Pojawiła się jednak nadzieja. Przemysław Siemiński został zakwalifikowany do niekonwencjonalnego leczenia, którego podjęli się lekarze z Meksyku. Koszt trzytygodniowej terapii to 160 tys. złotych.

- Być może dla niektórych osób nie jest to ogromna kwota, ale dla nas, przeciętnej polskiej rodziny jest to suma, której nie jesteśmy w stanie samodzielnie zgromadzić. Dlatego błagamy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Liczy się każda złotówka. Pragniemy, by nasz syn żył, by cieszył się życiem, realizował swoje plany i spędzał czas z żoną i dziećmi, które tak bardzo kocha – mówi tata Przemysława Siemińskiego, Krzysztof Siemiński.

Przemysław Siemiński ma wyznaczony termin podróży do Meksyku i rozpoczęcia leczenia. Ma do tego dojść pod koniec tego miesiąca. Do tego czasu rodzina musi zgromadzić fundusze.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Przemysława Siemińskiego prowadzona jest na portalu www.pomagam.pl Obecnie, dzięki darczyńcom udało się zebrać już ponad 75 tys. złotych.

BEZPOŚREDNI LINK DO ZBIÓRKI NA RZECZ PRZEMYSŁAWA SIEMIŃSKIEGO

Więcej o:
radomsko przemysław siemiński zbiórka pomagam.pl
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE