Razem sprzątamy i sadzimy drzewa. Można otrzymać darmowe sadzonki!

Razem sprzątamy i sadzimy drzewa. Można otrzymać darmowe sadzonki! Fot. pixabay.com

Do akcji „Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy” włączyły się już wszystkie radomszczańskie szkoły i przedszkola. Akcja odbędzie się 20 marca 2020 r. w pierwszym dniu astronomicznej wiosny.

Do sprzątania włączyły się też Stowarzyszenie Klub Abstynencki „Można Inaczej”, Radomszczański Uniwersytet III Wieku, OSP Radomsko, OSP Bogwidzowy i OSP Stobiecko Miejskie oraz miejscy urzędnicy.

- Chcemy nie tylko sprzątać, ale też uświadamiać mieszkańcom – od najmłodszych po dorosłych - jak istotna jest odpowiedzialność za własny dom, podwórko, „małą Ojczyznę” i wreszcie planetę Ziemię. Czyste miasto to nie tylko piękne miasto, ale też i zdrowe dla jego mieszkańców. Dlatego dbanie o czystość otoczenia powinno stać się priorytetem dla nas wszystkich – uzasadnia akcję prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Ze strony Urzędu Miasta zapewnione będą worki na śmieci oraz odbiór zebranych odpadów. Szczegółowe informacje na ten temat, zostaną zamieszczone na stronie miasta (www.radomsko.pl), w zakładce „Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy”. Osobą do kontaktu jest Agnieszka Mądra z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami (Urząd Miasta, ul. Tysiąclecia 5, pok. 307).

Jednocześnie w dniach 19-21 marca Miasto Radomsko prowadzić będzie akcję „Zielone Radomsko”. Każdy kto w Szkółce Leśnej w Strzałkowie powie to hasło i zadeklaruje chęć posadzenia drzewka w granicach miasta, otrzyma darmowe sadzonki (buk, dąb, brzoza, olcha, jodła, modrzew, świerk, sosna). Dla mieszkańców dostępnych będzie 8.500 sadzonek. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie do 20 drzewek.
(info: UM w Radomsku)

Więcej o:
radomsko sprzątanie miasta ochrona środowiska darmowe sadzonki radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE