Ratownicy medyczni odwiedzili młodych radomszczan. Uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy

Ratownicy medyczni odwiedzili młodych radomszczan. Uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Pracownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz SOR Szpitala Powiatowego w Radomsku gościli u dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku.

Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

- Nasz zespół pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym na co dzień pracują pracownicy Zespołów Ratownictwa Medycznego, na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zadławień, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii radomszczańskiego szpitala.

Ratownicy przypomnieli także zasady wzywania zespołów ratownictwa medycznego w tym informacji jakie należy przekazać operatorowi numeru alarmowego 112.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomie oraz misiu-ratowniku.

Na koniec spotkania każdy z przedszkolaków mógł zajrzeć do środka ambulansu medycznego i zobaczyć na żywo jego wyposażenie.

- Dzięki pokazowej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia – podkreśla Przemysław Drozdek.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko ratownicy medyczni spotkanie przedszkole na 10
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE