Raport o stanie Radomska za poprzedni rok

Raport o stanie Radomska za poprzedni rok Fot. Klaudia Gajda

W czwartek, 24 czerwca podczas sesji miejskiej odbędzie się debata nad raportem o stanie miasta za 2020 rok. Zobaczcie Państwo jaki raport przygotowały władze miasta – został stworzony w formie strony internetowej.

Raport podzielono na cztery działy: radomszczanie, Radomsko, organizacja i zarządzanie miastem oraz polityki, programy i strategie. Całość można przeglądać na specjalnie stworzonej stronie internetowej: Raport.Radomsko.pl

- Prezentuję państwu „Raport o stanie miasta za rok 2020” w formie przejrzystej strony internetowej. W dobie postępującej cyfryzacji, zrezygnowaliśmy z wersji drukowanej. Przyświeca nam idea SMART CITY – miasta inteligentnego, przyjaznego mieszkańcom, twórczego i dynamicznego, miejsca idealnego do pracy i wypoczynku, gdzie na pierwszym miejscu stawia się zdrowie i pogodne nastawienie do życia, a nowoczesna infrastruktura, komunikacja i czyste środowisko idą zawsze w parze. Sprostamy tym wyzwaniom tylko jako silna i nowoczesna wspólnota. W związku z pandemią w 2020 roku podjęliśmy działania, także ograniczenia, mające na celu zminimalizowanie zagrożenia i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim radomszczanom. Wprowadziliśmy program pomocy dla lokalnych firm, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu obostrzeń obowiązujących w kraju. Niestety musieliśmy odwołać bądź ograniczyć imprezy kulturalne i rekreacyjne (np. Dni Radomska), nie udało się wprowadzić nowych formatów (okolicznościowe jarmarki na odnowionym fragmencie ulicy Reymonta). Nie odbyła się kolejna edycja budżetu obywatelskiego. To wydarzenia ważne, integrujące mieszkańców, tworzące społeczeństwo obywatelskie i budujące wspólnotę, z których zrezygnowaliśmy, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Wrócimy do nich, gdy globalnie pokonamy pandemię. Oby, po powszechnej akcji szczepień, już w 2021 roku - Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Dyskusja nad raportem odbędzie się 24 czerwca, w czwartek, sesję zwołano na godzinę 9.00. Wśród najważniejszych punktów - oprócz debaty - są także: rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Miasta Radomska wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok, podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Radomska a także podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty.

Więcej o:
rada miejska Radomsko Rada miejska Radomsko 24 czerwca sesja Radomsko Raport o stanie Miasta Radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE