Randori Cup. Turniej karate jakiego w Radomsku jeszcze nie było

Takiego turnieju i wydarzenia sportowego w Radomsku jeszcze nie było. Ponad 300 zawodników stanęło na tatami zorganizowanego 30 listopada w naszym mieście I Ogólnopolskiego Turnieju Karate Shinkyokushin „Randori Cup”.

Karate to sztuka walki i sport walki stworzone w Japonii. Karate obejmuje swoim zasięgiem cały świat. Szacuje się, że do tej pory powstało ponad 100 stylów karate.

Na zaproszenie organizatora, radomszczańskiego Klubu Karate „Randori”, odpowiedziało 27 klubów z całej Polski reprezentujących federacje WKO, IFK, WKB, IKA KyokushinRyu, Oya.

- Karate uczy pokory, uczy szacunku i dyscypliny. Gratuluje tym, którzy są na tym turnieju. Już jesteście jego zwycięzcami – mówił podczas ceremonii otwarcia zawodów, shihan Eugeniusz Dadzibug, 6 dan i wielokrotny Mistrz Polski i Europy w kumite, tameshi-wari.

Radomszczański turniej został rozegrany w dwóch odrębnych formułach według przepisów EKO - Formuła A (light kontakt i semi kontakt) oraz według pełnych przepisów japońskich - Formuła B (semi kontakt dla wszystkich kategorii wiekowych). Walki systemem pucharowym, trwały jedną bądź cztery minuty w zależności od kategorii wiekowej i wagowej. Dla najlepszych przygotowano pamiątkowe medale i puchary.

Podczas turnieju zbierano także pieniądze na leczenie dziesięcioletniej Zuzi Kaproń. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Wymaga operacji stóp i kolan, co ułatwi jej pionizację. Koszt takiego zabiegu to pond 300 tys. zł. Pieniądze dla dziecka można wpłacać na platformie siepomaga.pl.

Wyniki turnieju TUTAJ.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Więcej o:
karate radomsko randori cup w radomsku turniej karate w radomsku randroi cup radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE