Rafał Trzaskowski: w Radomsku potrzebna jest mądra zmiana. Głosujcie na Łukasza Więcka!

Fot. Wojciech Bojdo

Prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski odwiedził Radomsko. Spotkał się z mieszkańcami i zachęcał, by w II turze wyborów na prezydenta Radomska zagłosowali na Łukasza Więcka - kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski podkreślał, że Łukasz Więcek będzie gwarantem rozwoju miasta i dobrej współpracy z władzami centralnymi oraz wojewódzkimi. Chodzi m.in. o przyznawanie samorządom dotacji z puli 600 mld złotych z Krajowego Planu Odbudowy.

Rafał Trzaskowski dziękował radomszczanom, że angażowali się w protesty, m.in. w obronie praworządności i praw kobiet oraz, że popierają Koalicję Obywatelską, czego odzwierciedleniem jest wprowadzenie do Rady Miejskiej aż 11 radnych KO a także wygrana Magdaleny Spólnickiej w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

- Wiele razy rozmawiałem z Łukaszem, że w Radomsku potrzebna jest mądra zmiana. Śledziłem wyniki wyborów z 15 października i bardzo się cieszę, że w Radomsku partie, które dziś tworzą rząd – wygrały. To wasza wielka zasługa. Była również mobilizacja w wyborach samorządowych. Po raz pierwszy Koalicja Obywatelska będzie miała większość w Radzie Miasta. Dzięki Magdzie Spólnickiej odbiliśmy Sejmik. Konieczna jest mobilizacja na tej ostatniej prostej. Musimy postawić na Łukasza Więcka. Musimy postawić na tych samorządowców, którzy chcą być blisko obywateli. Potrzebni są ludzie, którzy myślą w sposób nowoczesny. Chcą zmiany, ale zmiany mądrej, nie rewolucji, tylko zmiany, która ma doprowadzić do tego, że jest więcej kontaktu z mieszkańcami, że stawia się na zieleń, że likwiduje się smog. Cieszę się, że KO ma większość w Radzie Miasta, bo dzięki temu Radomsko będzie się mogło rozwijać. Jest na to olbrzymia szansa, jeśli radomszczanie się zmobilizują i zagłosują na Łukasza Więcka – mówił Rafał Trzaskowski.

- Mam nadzieję, że passa zwycięstw będzie trwała. Dzisiaj PiS chowa swój szyld w bardzo wielu miastach. Albo tam, gdzie są samorządowcy, którzy nie chcieli nas wspierać, gdy walczyliśmy o demokrację, PiS próbuje ich natychmiast wesprzeć, tak jak to się dzieje w Radomsku. Dlatego musimy postawić na Łukasza Więcka – dodał prezydent Warszawy.

- Będziemy przekonywać do ostatniej godziny każdego, który jeszcze nie jest przekonany do tego, żeby oddał głos. Bo wygra ten kandydat, którego elektorat pójdzie do wyborów - podkreślał z kolei Łukasz Więcek.

Rafał Trzaskowski to obecny prezydent Warszawy, a także wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. W pierwszej turze wyborów  w stolicy 7 kwietnia wygrał z kandydatem PiS Tobiaszem Bocheńskim. Trzaskowski zdobył 67,41% a Bocheński 23,10%.

Przypomnijmy. Druga tura wyborów na prezydenta Radomska odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. Łukasz Więcek zmierzy się z ubiegającym się o reelekcję Jarosławem Ferencem (RdR, z poparciem PiS).

Czytaj też: Hanna Zdanowska apeluje o oddanie głosu na Łukasza Więcka w wyborach prezydenckich w Radomsku. Trzeba przywrócić do życia centrum miasta

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko wybory wybory samorządowe 2024 druga tura wyborów prezydent radomska łukasz więcek rafał trzaskowski poparcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE