Rafał Ozga, trener Mechanika: Radomsko zasługuje na więcej niż IV ligę

Stało się już tradycją, że tuż przed nowym sezonem piłkarze, trenerzy oraz działacze Mechanika, spotykają się w Pubie Sport Klimat, aby zaprezentować zespół swoim najwierniejszym kibicom.

Stało się już tradycją, że tuż przed nowym sezonem piłkarze, trenerzy oraz działacze Mechanika Radomsko, spotykają się w Pubie Sport Klimat, aby zaprezentować  zespół swoim najwierniejszym kibicom.

Na poniedziałkowym spotkaniu z kibicami (13 sierpnia), prezes klubu Zdzisław Dróżdż powiedział, że zespół chce się sprawdzić w IV lidze. Siłą zespołu mają być zawodnicy, którzy do tej pory występowali w barwach radomszczańskiej drużyny. - Pojawią się nowi zawodnicy ale większość z nich dla was jest znana. Albo są z Radomska albo z okolic. Można powiedzieć, że są nasi - mówił prezes do kibiców. Prezes Dróżdż zaapelował również do kibiców o właściwe zachowanie podczas spotkań mistrzowskich. - W ubiegłym sezonie niewłaściwe zachowanie kibiców kosztowało nas 1.000 zł. Dla naszego klubu to spore koszta - powiedział. Zdzisław Dróżdż podziękował również władzom miasta, radzie miasta za wsparcie finansowe dla klubu. - 90% środków finansowych dla klubu pochodzi właśnie z miasta - zaznaczył.

Obecny na spotkaniu radny Paweł Kałdoński, powiedział, że  pani prezydent Milczanowska zadeklarowała  wsparcie dla klubu w kwocie 35 tys. złotych. - Te pieniądze będą przeznaczone najprawdopodobniej na stypendia i wsparcie dla zawodników - stwierdził radny  Kałdoński. -  My jako radni będziemy chcieli wspierać zawodników bo uważamy, że to dobry sposób na promocję miasta na zewnątrz - dodał.

Trener Rafał Ozga, zwracając się do sympatyków żółto-niebieskich, powiedział, że w IV lidze poziom jest wyższy niż w okręgówce. Drużyny są solidne i mecze będą stały na innym poziomie. - Cel możemy sobie zakładać wysoki. Jednak najlepiej go określić po rundzie jesiennej, bo wtedy minie parę meczy, można usiąść i porozmawiać o finansach - mówił. Potencjał drużyna ma. Do dyspozycji trenera Ozgi w rundzie jesiennej będzie 26 zawodników. - Będziemy walczyć w każdym meczu. Większość zawodników grała w IV lidze, a nawet w wyższych ligach. Będzie to procentować - dodał. I najważniejsze słowa jakie padły na spotkaniu z ust trenera Ozgi: Dla Radomska IV liga to troszeczkę za mało. Czyżby to było zapowiedzią walki o awans do III ligi?

Jeden z kluczowych graczy Mechanika, Marcin Antczak zaznaczył, że zawodnicy chcą grać aby Mechanik znalazł się w górnej części tabeli. - Chcemy także powalczyć w Pucharze Polski. Mamy ograny zespół. Uważam, że dobrze przepracowaliśmy dwa lata z trenerem Ozgą i mamy zgraną drużynę - oznajmił. Również Marcin Antczak (podobnie jak wcześniej wspomniany prezes Dróżdż) zaapelował do sympatyków o kulturalny doping i wstrzymanie się od  agresywnych zachowań aby związek nie karał klubu. - Śmieszne tysiąc złotych kary ale dla zarządu to jest dużo. Za te pieniądze moglibyśmy kupić np. piłki - mówił.

Natomiast Tomasz Walioszczyk, snajper Mechanika, jest spokojny o losy drużyny w IV lidze. - Rozwój klubu idzie w dobrym kierunku i jeżeli z każdym rokiem będziemy wkładać tyle pracy w rozwój infrastruktury jak i całej organizacji to będzie bardzo dobrze. Wierzę w zespół, znam tych chłopaków, wiem kogo na co stać - powiedział.

Co jeszcze w klubie? Nowością w klubie są stypendia dla zawodników, które będą wypłacane do listopada. Jest też dobra wiadomość dla kibiców. Na mecze w IV lidze nie będzie biletów, gdyż klub nie może prowadzić działalności dochodowej. Życzeniem zarządu klubu jest to aby stadion przy Brzeźnickiej na meczach mistrzowskich wypełnił się do ostatniego miejsca.

Idąc za słowami przyśpiewki kibiców - "zagraj eRKSa jak za dawnych lat" redakcja portalu Radomsko24.pl życzy drużynie Mechanika sukcesów na IV ligowych boiskach.Kadra Mechanika Radomsko na rundę jesienną sezonu 2012/13:

Bramkarze:
Mariusz Rozpędek, Rafał Dawid, Mateusz Antczak
Obrońcy:
Rafał Radziejewski, Mariusz Kolba, Kamil Nowak, Rodrigo Pereira da Silva (Brazylia), Krzysztof Kociuga, Dariusz Frączyk, Piotr Nowaczyk, Michał Dryja, Adrian Kuliberda
Pomocnicy:
Marcin Antczak, Marek Brych, Adam Olejnik, Jakub Tazbir, Łukasz Gloc, Marek Michalski, Łukasz Dryja, Grzegorz Piechota, Przemysław Kornacki
Napastnicy:
Jakub Buliński, Przemysław Szewczyk, Tomasz Walioszczyk, Przemysław Olejnik, Tomasz Bąkowicz
Przybyli: Przemysław Olejnik (ze Świtu Kamieńsk), Jakub Buliński, Piotr Nowaczyk (powrót z wypożyczenia ze Świtu), Jakub Tazbir, Kamil Nowak (GKS Bełchatów), Rodrigo Pereira da Silva (Brazylia), Adrian Kuliberda, Przemysław Kornacki,(Pilica Przedbórz), Michał Dryja (wychowanek), Przemysław Szewczyk (FF Klippan - Szwecja), Grzegorz Piechota
Ubyli: Adrian Lenart, Przemysław Krawczykowski, Marek Woźniak, Sławomir Makowski (Świt Kamieńsk), Sebastian Błasiak (GLKS Strzelce Wielkie), Sebastian Mysłek (koniec kariery), Cezary Michalak (szuka klubu).

Więcej o:
rks rks radomsko mechanik kibice sezon
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE