Rafał Dębski: Wyszedł perfidny „skok na kasę”

Rafał Dębski: Wyszedł perfidny „skok na kasę”

Coraz więcej komentarzy w sprawie planowanej podwyżki o ok 80% dla prezydenta Jarosława Ferenca. Tym razem głos zabrał Rafał Dębski, miejski radny i przewodniczący PO w Radomsku. - A państwo kiedyś otrzymali podwyżkę wynagrodzenia wynoszącą 80%? – pyta.

We wpisie radnego na Facebooku możemy przeczytać:

Miała być „pokora, umiar, praca” a wyszedł perfidny „skok na kasę”! Bo jak inaczej nazwać zapowiedź podwyższenia pensji dla Prezydenta Jarosława Ferenca o ok. 80%  (ponad 8 tys. zł)? Podwyżkę finansowaną z tego samego budżetu miasta, który kilka dni temu „nie mógł udźwignąć” dofinansowania lokalnych żłobków? Budżetu, który „nie spinał się” bez sięgania do kieszeni radomszczan: mieszkańców i przedsiębiorców, więc trzeba było podnieść podatek od nieruchomości!

Który z menagerów, specjalistów od zarzadzania czy „doktorów od miasta” podnosi swoją pensję w czasach najwyższej od lat inflacji i spadku przychodów?  I do tego podnosi ją maksymalnie? Wraz z tą uchwałą głosowana ma być także podwyżka diety Radnych Rady Miejskiej w Radomsku. Wrzucono nas „do jednego worka” – czyżby po to, by zakneblować usta opozycji i zaciemnić obraz sytuacji?

Nie ma mojej zgody na „skok na kasę”. Apeluję także do moich Koleżanek i Kolegów z Rady Miejskiej w Radomsku – miejcie odwagę powiedzieć NIE takiemu bezwstydowi, obłudzie i zakłamaniu.

Czytaj też: Wynagrodzenie prezydenta i diety radnych w Radomsku „poszybują”. Ile będą zarabiać?

Więcej o:
rafał dębski radny rafał dębski platforma obywatelska rada miejska radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE