Radomszczańskie przedszkola przyjmą ponownie dzieci w poniedziałek. Jakie jest zainteresowanie rodziców?

Radomszczańskie przedszkola przyjmą ponownie dzieci w poniedziałek. Jakie jest zainteresowanie rodziców?

Zniesione przez polski rząd kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa zezwalają na ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli. Ostateczną decyzję w tej sprawie rząd pozostawił samorządom. Dyrektorzy radomszczańskich przedszkoli zapytali rodziców, czy chcą, aby ich dzieci powróciły do placówek. Zainteresowanie jest niewielkie.

Jak poinformował naszą redakcję Janusz Taranek z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta, wszystkie placówki są przygotowane do tego, by w poniedziałek 11 maja 2020 r. przyjąć ponownie dzieci. Placówki zostały przystosowane do tego, by spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa wskazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz służby sanitarne.

- Wszystkie przedszkola są przygotowane. Jeśli natomiast chodzi o zainteresowanie, to – zgodnie z deklaracją rodziców, do przedszkoli powróci 100 dzieci, co stanowi 10 procent całego składu osobowego przedszkolaków – mówi Janusz Taranek.

Chęci powrotu nie wyrazili jedynie rodzice dzieci, uczęszczających do Publicznego Przedszkola nr 10.

Placówki niepubliczne:

Z informacji uzyskanych od dyrektorów przedszkoli niepublicznych wynika, że od 6 maja 2020 r., gotowe na przyjęcie dzieci są dwa przedszkola, pozostałe natomiast przyjmą dzieci od 11 maja 2020 r.

Od 6 maja 2020 r., wznowiły działalność również trzy żłobki niepubliczne, pozostałe gotowe będą na przyjęcie dzieci z dniem 11 maja 2020 r.

Więcej o:
radomsko przedszkola ponowne otwarcie przedszkoli radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE