Radomszczańskie Dni Autyzmu

"Wzrastajcie z nami, a nie obok nas" - to hasło tegorocznych Radomszczańskich Dni Autyzmu

"Wzrastajcie z nami, a nie obok nas" - to hasło I Radomszczańskich Dni Autyzmu.


Liczne imprezy i przedsięwzięcia odbędą się dniach 4 i 5 kwietnia. W czwartek o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie. Następnie odbędzie się projekcja filmu wprowadzającego w świat autyzmu pt. "Tomek i ja".

W piątek uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Będzie można zobaczyć spektakl pt. "Czerwony Kapturek", wystawę pt. "Autyzm w obiektywie" i posłuchać autorefleksji rodziców zatytułowanej "Dotknięci autyzmem". Ponadto odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Świat i ja". W programie przewidziano także pokaz prezentacji multimedialnej o nazwie "Nasz autyzm, nasz świat".

Organizatorzy na koniec piątkowych uroczystości planują wypuszczenie w niebo balonów - na znak istnienia.

Autyzm to całościowe zaburzenia rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Typowymi cechami są problemy z komunikacją uczuć, związkami społecznymi i integracją wrażeń zmysłowych. Autyzm może być leczony, ale nie jest niestety wyleczalny. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest obchodzony 2 kwietnia.

Więcej o:
autyzm choroba i radomszczańskie dni autyzmu uroczystości wystawa ośrodek szkolno-wychowawczy w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE