Radomszczańskie Dni Autyzmu

„Wzrastajcie z nami, a nie obok nas” - to główne przesłanie Radomszczańskich Dni Autyzmu, które uroczyście zainaugurowano we wtorek, 10 kwietnia.

Barwny pochód przemierzył ulice Radomska. Przeszły w nim nie tylko dzieci dotknięte autyzmem, ale także ich rodzice, opiekunowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Radomska, popierający ideę przełamywania barier w społeczeństwie. Na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury wypuszczono niebieskie balony, nie zabrakło w tym momencie władz powiatu i miasta, które włączyły się w obchody dni autyzmu.

Dalsza część uroczystości przewidziana była już na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Nie zabrakło występów artystycznych, a także projekcji multimedialnej „Autyzm w obiektywie”. Dzieci dotknięte autyzmem są może i trudne we współpracy, ale posiadają takie same uczucia jak każdy z nas, a także podobne zainteresowania. Bariery dzielące społeczeństwo doskonale ukazano we wzruszającej „Bajce o niebieskim ptaku”, w której zagrali między innymi podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.

Organizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie wielu dobrych ludzi i instytucji. To jeszcze nie koniec radomszczańskich obchodów dni autyzmu, kolejne wydarzenia zaplanowano na środę, 11 kwietnia i czwartek 19 kwietnia.

Więcej o:
dni autyzmu autyzm radomsko mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE