Radomszczański szpital wyśle karetkę na Ukrainę. To wysłużony, ale sprawny pojazd

Radomszczański szpital wyśle karetkę na Ukrainę. To wysłużony, ale sprawny pojazd Fot. zdjęcie poglądowe, Starostwo Powiatowe w Radomsku

Rada Społeczna Szpitala Powiatowego w Radomsku, która obradowała w starostwie 17 października, pozytywnie zaopiniowała projekt przekazania na Ukrainę wysłużonej karetki szpitalnej oraz m.in. wycofanych z eksploatacji łóżeczek dla noworodków.

Bardzo wysłużona, ale jeszcze sprawna karetka marki mercedes ma trafić do Miejskiego Szpitala Dziecięcego Rady Miasta Równe, które jest partnerem Powiatu Radomszczańskiego. W związku z wymianą szpitalnego taboru, pojazd (którego wartość księgową wyceniono na zero) ostatnio był wykorzystywany sporadycznie, jako dodatkowe zabezpieczenie usług transportu.

Do szpitala w Równem trafią również wycofane z eksploatacji łóżeczka dla noworodków, wózko-wanna, fotel zabiegowy, wirówka, lampy zabiegowe, negatoskopy, stół operacyjny i łóżko porodowe.

Rada wybrała także swego przedstawiciela – Waldemara Zasadę - do składu komisji konkursowej na stanowisko Dyrektora Szpitala Powiatowego (w związku z upływem kadencji obecnego dyrektora). Pozytywnie zaopiniowała również korektę planu inwestycyjnego szpitala, poczynioną w związku ze wzrostem kosztów z powodu inflacji oraz koniecznością dodatkowych zakupów związanych z rozszerzeniem zakresu działalności placówki.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko karetka ukraina społeczna rada szpitala
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE