„Radomszczański Salon Literacki” w MBP w Radomsku. W ramach Nocy Bibliotek

„Radomszczański Salon Literacki” w MBP w Radomsku. W ramach Nocy Bibliotek Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

To była prawdziwa uczta dla miłośników literatury i poezji. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku podczas VIII edycji ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek czytelnicy mieli wyjątkową okazję w jednym miejscu i o tej samej porze podczas „Radomszczańskiego Salonu Literackiego” spotkać się z rodzimymi autorami książek.

To wyjątkowe wydarzenie było okazją do poznania twórców powieści, wierszy i innych form literackich, którzy mieszkają i tworzą na terenie powiatu radomszczańskiego lub stąd pochodzą, a ich dzieła niejednokrotnie odnosiły sukces na ogólnopolskiej arenie literackiej. Wśród gości Salonu byli: Andrzej Andrysiak, Ilona Borek, Aneta Boruta, Marian Grotowski, Karolina Gurazda – Grabarczyk, Ewa Kaczmarczyk, Tomasz Kuźnicki, Tomasz Nowak, Ernest Rudnicki, Anna Ryng, Elżbieta Stępień, Marcin Wodo.

Specjalne pozdrowienia dla uczestników przekazali: Zbigniew Chrząszcz, Grzegorz Drzewowski, Ireneusz Kaczmarczyk oraz Bartosz Zaskórski, którzy ze względu na wcześniej zaplanowane obowiązki nie mogli osobiście uczestniczyć w spotkaniu.

Swoje wydawnictwa zaprezentowało także: Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, Muzeum Ludowe w Przedborzu oraz Fundacja Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku.

Gościem Salonu była również Tamara Skalska – filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, autorka projektu scenariusza powstającego filmu fabularnego „Kinema”.

Tak wyjątkowe spotkanie autorów z czytelnikami było doskonałą przestrzenią do dyskusji, ale też możliwością bliższego poznania lokalnych autorów. Znalazł się też czas na indywidualne rozmowy z twórcami oraz zakupienie ich książek ze spersonalizowaną dedykacją.

- Cieszę się, że w powiecie radomszczańskim są osoby o nieustającej inspiracji twórczej, niebywale kreatywne, pobudzające do działania innych, pełne talentu literackiego. Swoją twórczością przyczyniają się Państwo do sławienia kultury naszej małej ojczyzny. Proszę przyjąć moje najwyższe wyrazy uznania – podkreśliła wicestarosta Małgorzata Lewandowska, która wraz z dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku Anitą Janczak powitała wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko biblioteka radomsko mbp radomsko noc bibliotek radomszczański salon literacki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE