Radomszczański Radar zbada jakość powietrza

Radomszczański Radar zbada jakość powietrza

Politycy Nowoczesnej przechodzą od słów do czynów. Uruchamiają Radomszczański Radar, za pomocą którego będą badać jakość powietrza w mieście. Ponadto zwrócili się do magistratu o zakup urządzeń niwelujących skutki smogu.

22 stycznia partia Nowoczesna zainicjowała #RadomszczańskiRadar, mający na celu zmniejszenie szkodliwego smogu w Radomsku. Ugrupowanie chwali się, że pierwsze działania zostały już podjęte - przekazano póki co wnioski o zmianę w budżecie miasta umożliwiającą zakup urządzeń usuwających smog, bakterie, alergeny i wirusy i ich instalację w przedszkolach. Wniosek przekazano do prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej.

Politycy rozpoczynają także pomiary zanieczyszczenia powietrza. I zapraszają do kontaktu osoby, które chciałyby wziąć udział w pracach grupy Radomszczański Radar lub umówić się na pomiar we innym miejscu. Ustalili także listę miejsc, gdzie w każdy wtorek i piątek będzie badana jakość powietrza. Pomiary będą wykonywane w centrum miasta, na Kowalowcu, na Folwarkach i na Sanikach. Na życzenie mieszkańców mogą także wykonać badanie we wskazanym miejscu.

Więcej o:
nowoczesna smog happening radomsko zanieczyszczenie kampania wyborcza radomszczański radar
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE