Nowoczesna chce walczyć ze smogiem

Na nekrologach – zaproszeniach prosili o najliczniejsze przybycie, przeliczyli się. Mowa o radomszczańskich działaczach partii Nowoczesna, którzy 22 stycznia zorganizowali happening na placu 3 Maja. Przybyło zaledwie kilkanaście osób.

O tym, że w Radomsku powietrze jest kiepskiej jakości, nie trzeba nikogo przekonywać. Nawet dzisiaj, 22 stycznia normy były znacznie przekroczone i stawiały Radomsko w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast w województwie. Przyczyną powstawania smogu są nie tylko spaliny samochodów, ale i emisja zanieczyszczeń przez niektóre zakłady oraz dym z kominów domów opalanych węglem słabej jakości. Sytuacja nie byłaby tak zła, gdyby niektórzy mieszkańcy palili tylko węglem. Jednak do swoich pieców wrzucają co popadnie – odpadki po produkcji stolarskiej czy nawet zwykłe śmieci, których spalanie powoduje emisję wielu rakotwórczych substancji.

I to właśnie partia Nowoczesna chce z tym walczyć. Obecny na happeningu Kamil Bugdal z radomszczańskich struktur ugrupowania  wyszedł z pomysłem stworzenia „radomszczańskiej  mapy smogu",  (nazwa jest póki robocza, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły). Sposobem na walkę z zanieczyszczeniem na być też  systematyczna likwidacja starych pieców oraz podłączanie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Więcej o:
nowoczesna smog happening radomsko zanieczyszczenie kampania wyborcza
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE