Radomszczańska skarbówka prosi o ograniczenie wizyt do minimum

Radomszczańska skarbówka prosi o ograniczenie wizyt do minimum

Urząd Skarbowy w Radomsku apeluje do mieszkańców powiatu o ograniczenie wizyt do minimum w radomszczańskiej skarbówce.

Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), zachęcają do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez E-PUAP i Infolinie. Twój E-Pit i E-Deklaracje pozwalają na rozliczenie podatków bez wizyt w Urzędzie Skarbowym.

W związku z zagrożeniem koronawirusem i wskazaniem ograniczania przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach, w urzędach skarbowych mogą być wprowadzone ograniczenia dostępu. Obsługa klientów może być prowadzona tylko na salach obsługi podatnika, a liczba osób przebywających jednocześnie w urzędzie ograniczona przez ochronę. Działania te będą dostosowane do warunków lokalowych i organizacyjnych poszczególnych urzędów skarbowych.

MF i KAS oferują wygodne i bezpieczne sposoby rozliczenia podatków bez wychodzenia z domu, poprzez E-PIT i E-Deklaracje. Więcej informacji na www.podatki.gov.pl

Oprócz usługi Twój E-PIT i systemu E-Deklaracje, na stronie podatki.gov.pl znajdują się wszystkie potrzebne informacje do złożenia PIT, m.in. instrukcje i broszury informacyjne, pytania i odpowiedzi, jak przekazać 1% podatku, kontakt telefoniczny z KAS. Numery infolinii KIS:

22 330 03 30 (z telefonów komórkowych),
801 055 055 (z telefonów stacjonarnych),
+48 22 330 03 30 (z zagranicy).

Dla usługi Twój e-PIT została dedykowana specjalna linia telefoniczna (wybieranie tonowe).

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00.

Dodatkowy dyżur zaplanowany jest w sobotę 25 kwietnia 2020 r. w godz. od 7.00 do 15.00. O wszystkich działaniach związanych z rozliczeniem PIT skarbówka informuje na profilu FB akcji, a także na profilach MF i KAS na Twitterze.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko urząd skarbowy radomsko ministerstwo finansów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE