Radomszczańscy policjanci zatrzymali w ciągu jednego dnia 5 poszukiwanych

Radomszczańscy policjanci zatrzymali w ciągu jednego dnia 5 poszukiwanych Fot. KPP Radomsko

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku w ciągu jednego dnia zatrzymali aż pięć poszukiwanych osób. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z powodu orzeczonych kar pozbawienia wolności.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy, celem których jest doprowadzenie poszukiwanego do zakładu karnego, aresztu śledczego, ośrodka opiekuńczo-wychowawczego, ustalenie jego miejsca pobytu lub przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

W czwartek, 19 października 2023 roku radomszczańscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy poszukiwani byli w celu osadzenia ich w zakładach karnych bądź przeprowadzenia z nimi czynności procesowych.

- Często osoby, które w trakcie trwania  procesu odpowiadają z wolnej stopy w chwili kiedy zapada wyrok i nadchodzi czas na stawienie się do zakładu karnego, nie robią tego. Wtedy rusza procedura wszczęcia poszukiwań za taką osobą. Policjanci dobrze wiedzą gdzie może ukrywać się osoba niestawiająca się do odbycia kary. Wczoraj mundurowym udało się zatrzymać i osadzić w policyjnych aresztach pięć takich osób. Pierwszym zatrzymanym był 43-letni mężczyzna, który był poszukiwany nakazem przez Sąd Rejonowy w Radomsku do odbycia kary jednego roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. Drugi to 52-letni mężczyzna, który kolejne 15 miesięcy spędzi za kratkami. Kolejnym okazał się być 35-letni mieszkaniec Przedborza, poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Czwartym zatrzymanym był 26-latek, który kolejne 20 dni spędzi w więzieniu. Ostatnim okazał się 21-latek, który był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Radomsku celem przeprowadzenia z nim czynności procesowych – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Po wykonanych czynnościach poszukiwani zostaną przewiezieni do zakładów karnych.

Więcej o:
radomsko policja radomsko osoby poszukiwane zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE