Radomszczańscy policjanci zatrzymali w ciągu jednego dnia 3 poszukiwanych

Radomszczańscy policjanci zatrzymali w ciągu jednego dnia 3 poszukiwanych Fot. KPP Radomsko

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku w ciągu jednego dnia zatrzymali aż trzy osoby poszukiwane. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z powodu orzeczonych kar pozbawienia wolności.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy, celem których jest doprowadzenie poszukiwanego do zakładu karnego, aresztu śledczego, ośrodka opiekuńczo-wychowawczego, ustalenie jego miejsca pobytu lub przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

8 czerwca 2023 r. radomszczańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy poszukiwani byli w celu osadzenia ich w zakładach karnych.

- Często osoby, które w trakcie trwania  procesu odpowiadają z wolnej stopy w chwili kiedy zapada wyrok i nadchodzi czas na stawienie się do zakładu karnego, nie robią tego. Wtedy rusza procedura wszczęcia poszukiwań za taką osobą. Policjanci dobrze wiedzą, gdzie może ukrywać się osoba niestawiająca się do odbycia kary. Wczoraj mundurowym udało się zatrzymać i osadzić w policyjnych aresztach trzy takie osoby – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Pierwszym zatrzymanym był 49-letni mężczyzna, który był poszukiwany nakazem przez Sąd Rejonowy w Radomsku do odbycia kary trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności. Drugi to 41-letni mężczyzna, który kolejne 150 dni spędzi za kratkami. Ostatnim okazał się być  54-letni mieszkaniec Radomska, poszukiwany do odbycia kary 20 dni pozbawienia wolności. Po wykonanych czynnościach poszukiwani zostaną przewiezieni do zakładów karnych.

Więcej o:
radomsko policja radomsko zatrzymanie osoby poszukiwane kara więzienia

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE