Radomszczańscy policjanci z wizytą u najmłodszych mieszkańców

Radomszczańscy policjanci z wizytą u najmłodszych mieszkańców Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci z początkiem roku szkolnego rozpoczęli spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Tematem przewodnim pogadanek jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Funkcjonariusze szczególną uwagę przywiązywali do właściwego używania elementów odblaskowych.

W ciągu sześciu tygodni policjanci dotarli niemal do wszystkich szkół znajdujących się na terenie powiatu radomszczańskiego. Działania profilaktyczne policjantów wpisują się w różnego rodzaju kampanie informacyjne np. „Bezpieczna droga do szkoły”, „Świeć Przykładem”, „Bądź widoczny” czy „Dzień Odblasków”.

Mundurowi przypominali uczestnikom spotkań nie tylko podstawowe zasady obowiązujące niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Okres jesienny to czas, kiedy rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych, co ściśle jest związane z warunkami atmosferycznymi.

Dzieci podczas prelekcji dowiedziały się, iż każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Funkcjonariusze przypominali także, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Policjanci w czasie pogadanek wskazywali właściwe wzorce, uczyli najmłodszych bezpiecznych zachowań w domu, szkole czy podczas podróży. Opowiadali również o swojej ciekawej pracy i niejednokrotnie prezentowali elementy wyposażenia służbowego.

Źródło: KPP Radomsko

Więcej o:
komenda powiatowa policji w radomsku radomsko bądź bezpieczny na drodze szkoły podstawowe radomsko przedszkola radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE