Radomszczańscy harcerze najlepsi na piłkarskim turnieju w Warszawie

Kolejny rok z rzędu harcerze z Hufca Radomsku znależli się wśród laureatów Europejskiego Memoriału Generała Stanisława Maczka Drużyn Harcerskich w Piłce Nożnej.

Kolejny rok z rzędu harcerze z Hufca Radomsku znależli się wśród laureatów Europejskiego Memoriału Generała Stanisława Maczka Drużyn Harcerskich w Piłce Nożnej.

Memoriał odbywał się w dniach 16-18 listopada w Warszawie. Z Radomska na turniej pojechało 6 drużyn, a także harcerscy kibice, którzy głośno dopingowali występujące drużyny.

W kategorii 10-15 lat do półfinału dotarła drużyna Ponurczycy. Radomszczanie przegrali po najdłuższych w historii memoriału rzutach karnych. W kategorii OPEN dziewcząt II miejsce zajęła reprezentacja Hufca Radomsko, przegrywając w finale z 172 DH "Czeneka" z Wołomina.

W kategorii OPEN bezkonkurencyjni okazali się natomiast harcerze z 13 Radomszczańskiej Drużyny Wędrowniczej "Czarna Trzynastka", którzy w finałowym meczu pokonali 1 Szczep Harcerski "Błękitna Jedynka" 3:1.
- Do pierwszej połowy meczy drużyny remisowały, ale już w następnych minutach "Czarna Trzynastka" zdawała się doznać swego rodzaju cudownego piłkarskiego olśnienia i bezapelacyjnie zawojowała nasz parkiet na Gwiaździstej. Koniec meczu był tym bardziej emocjonujący, że w ciągu ostatnich 10 sekund, sędzia musiał zatrzymać czas dwukrotnie, co doprowadzało zarówno kibiców jak i grających do absolutnego, niekontrolowanowego rozemocjonowania. Co to był za mecz! - tak relacjonują spotkanie organizatorzy na stronie internetowej Memoriału.

Nagrodę dla radomszczan zdobyła także Magda Bednarek, która otrzymała tytuł MISS MEMORIAŁU.

 

Gratulujemy sukcesów!!

Więcej o:
memoriał maczka harcerze hufiec radomsko piłka nożna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE