Radomszczanki w Sejmiku Województwa Łódzkiego

Radomszczanki w Sejmiku Województwa Łódzkiego Fot. SKE

Nie na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, nie na posiedzeniu Parlamentu Dzieci i Młodzieży, ale w spotkaniu młodzieżowych posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży z Województwa Łódzkiego, wzięły udział (1 czerwca) Marysia Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk z PSP nr 7 w Radomsku.

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, na zaproszenie przewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego Pana Marka Mazura, odpowiedziało pozytywnie kilkadziesiąt młodych osób z całego województwa, posłów XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Marysia Łuszczyn wcieliła się w rolę Przewodniczącej Sejmiku i prowadziła całe obrady, co było ogromnym wyróżnieniem, uroczyście je otwierając symbolicznym, trzykrotnym uderzeniem laską marszałkowską.

W dyskusji głos zabierała także Klaudia Andrzejczyk, poruszając temat prowadzonej kampanii wyborczej o Marii Moczydłowskiej, równouprawnienia kobiet, a także wątku prohibicji, były to tematy, które szczególnie głośno dyskutowane podczas spotkania. Marysia i Klaudia poruszyły także tematy bliskie dla Radomska, jak m.in. tworzenie Młodzieżowej Rady Miasta, w tym miejscu warto dodać, że planowane jest stworzenie młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Dalsza dyskusja młodzieży dotyczyła roli młodych ludzi w życiu publicznym, realizowanych projektów, zaprezentowany został film o 20 latach Sejmiku Województwa Łódzkiego a także krótki wykład związany z Jubileuszem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

info: SKE Młodzież dla Europy

Więcej o:
sejm dzieci i młodzieży ske ske młodzież dla europy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE