Radomszczanka trzecia w Pucharze Świata WKO w kata

Radomszczanka trzecia w Pucharze Świata WKO w kata

W sobotę 27 lutego, odbył się pierwszy Puchar Świata WKO w kata w systemie online zorganizowany przez Litewską Federację Karate Kyokushin wspólnie z Europejską Organizacją Karate. Sukcesem może się pochwalić Agata Sobieraj z Klubu Karate Randori Radomsko, która zdobyła brązowy medal w swojej kategorii.

W turnieju wzięło udział blisko 1000 zawodników ze 112 klubów z 26 krajów zlokalizowanych na całym świecie.

Klub Karate Randori Radomsko reprezentowali: Agata Sobieraj (uczennica PSP7 Radomsko) i Karol Gołczyk (uczeń ZSP Gomunice).

Agata Sobieraj w pięknym stylu zdobyła brązowy medal w swojej kategorii (U13 2008) pokonując m.in. zawodniczki z Litwy i Hiszpanii. Karol Gołczyk w kategorii (U12 2009) po bardzo dobrym występie zakończył ostatecznie rywalizację na 1/8 finału.

- Był to pierwszy turniej online, w którym wzięliśmy udział. W obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa to bardzo ciekawe doświadczenie dla naszych zawodników startujących po raz pierwszy w tego typu zawodach. Jestem dumny z Agaty i Karola za ich wspaniały występ, odwagę, a przy tym promocję klubu i karate kyokushin w Radomsku i powiecie radomszczańskim - mówi sensei Michał Błach

Więcej o:
randori radomsko klub karate randori karate radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE