Radomszczanin wyręcza drogowców. Łata dziury i zbiera pieniądze na asfalt

Paweł Aulich ze stowarzyszenia Spot Radomsko postanowił wyręczyć drogowców. Kupił kilka worków asfaltu i przystąpił do łatania dziurawej ulicy Sikorskiego (droga powiatowa na granicy Radomska i Okrajszowa). Oczywiście nie załatał wszystkich dziur, bo droga ta jest nimi usłana. Chciał w ten sposób zasygnalizować problem, jakim jest fatalny stan dróg. Paweł Aulich uruchamia też internetową zbiórkę pieniędzy na zakup asfaltu...

- Na ul. Sikorskiego droga jest w katastrofalnym stanie. To jest jedyne cenzuralne słowo, jakie przychodzi na myśl kierowcom. Te zasypane przeze mnie dziury to symbol bezradności, ale z drugiej strony jakiegoś rozwiązania, takiego interwencyjnego, które mieszkańcy mogą zrobić, żeby wyręczyć władze, która powinna dbać o drogi, ale tego nie robi. Pieniędzy na łatanie dziur nie ma, ale są pieniądze na wyższe diety. Mamy luty, ale jest ciepło i drogowcy mogą przyjechać i załatać „na szybko” te dziury. Można powiedzieć, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ale tak samo można powiedzieć o podwyżkach diet dla radnych – mówi Paweł Aulich.

Paweł Aulich organizuje internetową zbiórkę pieniędzy na łatanie dziur.

- Ta zbiórka ma pokazać, że możemy sami coś z tym problemem zrobić, bez pomocy władz – podkreśla Paweł Aulich.

Czytaj też: Remonty powiatowych dróg na razie tylko doraźne

Jak inicjatywę Pawła Aulicha komentuje radomszczańskie starostwo, które jest zarządcą drogi przy ul. Sikorskiego? Zobacz relację wideo.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko łatanie dziur ulica sikorskiego akcja paweł aulich
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE