Radomszczanin przewoził tytoń bez akcyzy. Został zatrzymany

Radomszczanin przewoził tytoń bez akcyzy. Został zatrzymany Fot. KPP Radomsko

7 lipca 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją radomszczańskiej policji przeprowadzili akcję, w efekcie której ujawnili kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze z komendy policji w Radomsku 7 lipca 2021 roku, tuż po godz. 19:00, na terenie miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym według ich ustaleń miały być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wiedza policjantów okazała się trafna.

- Na siedzeniu srebrnej vectry znajdował się worek jutowy i kilka worków foliowych wypełnionych krajanką tytoniową o wadze blisko 17 kg. Wartość uszczuplenia podatkowego z tego tytułu to kwota ponad 14 tysięcy złotych. Radomszczanin nie chciał wyjawić stróżom prawa żadnych szczegółów dotyczących posiadanego towaru. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie finalnie przedstawiono mu zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych, za co grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W ostatnim czasie to kolejny efekt pracy operacyjnej policjantów z Radomska zakończony sukcesem. Czerwcowe podobne działania ujawniły stratę dla budżetu państwa na ponad 45 tys. złotych, co z wczorajszą urasta do prawie 60 tys. zł.

Więcej o:
radomsko policja radomsko tytoń bez akcyzy zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE