Radomszczanie oddają krew dla Nadii Sierakowskiej

Radomszczanie oddają krew dla Nadii Sierakowskiej Fot. nadesłane

Mieszkańcy Radomska odpowiedzieli na apel i oddają krew dla chorej na nowotwór 11-letniej radomszczanki - Nadii Sierakowskiej.

Przypomnijmy. Nadia urodziła się 17 września 2010 r. w 7 miesiącu ciąży z wagą 650 g. Życie wystawiło ją na próbę od samego przyjścia na świat. Dziewczynka poprzez wcześniactwo choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

Dziecko zostało objęte leczeniem w Poradniach Specjalistycznych: Genetycznej, Metabolizmu Kostnego, Neurochirurgicznej, Kardiologicznej, Okulistycznej, Laryngologicznej oraz Rehabilitacyjnej. Nadia, kiedy podjęła próby stawiania pierwszych kroków, wykryto że choruje na napięcie mięśni i ścięgien kończyn. Dziecku, po nabyciu umiejętności chodzenia, choroba nie pozwalała na stawianie stóp prawidłowo. Konieczny był zabieg toksyną butolinową oraz zakup ortez rehabilitacyjnych. Nadia cierpi także na światłoczułość, nosi okulary korekcyjne.

Dziewczynka jest pod stałą opieką neurologa i psychiatry. W 2020 r., podczas jednej z wizyt u psychiatry rodzina usłyszała kolejną diagnozę - autyzm. To był dopiero początek poważnych problemów ze zdrowiem. Nadia zachorowała na złośliwy nowotwór. Operacja na razie nie jest możliwa. Nadia musi przejść cykl chemioterapii.

Dziewczynka wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji, a także krwi.

Dziewczynka posiada grupę „B”, ale do oddania krwi grupa nie ma znaczenia. Każdy kto zechce wesprzeć Nadię, proszony jest o oddanie krwi do Centralnego Szpitala Klinicznego, Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi ul. Sporna 36 z dopiskiem „dla Nadii Sierakowskiej”. Krew można oddawać m.in. w centrum krwiodawstwa w radomszczańskim szpitalu.

Nadię można wesprzeć również poprzez udział w ZBIÓRCE PIENIĘDZY.

Więcej o:
radomsko zbiórka krwi nadia sierakowska pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE