Radomsko: zniszczyli baner i elewację, bo nie lubią klubu piłkarskiego

Radomsko: zniszczyli baner i elewację, bo nie lubią klubu piłkarskiego Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci ustalili sprawców zniszczenia baneru reklamowego oraz fragmentów elewacji na dwóch budynkach. Do przestępstwa doszło 5 grudnia 2021 roku. Działania kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie 24-letniego mężczyzny oraz jego 21-letniej koleżanki. Straty oszacowano na 1800 złotych. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi podczas poszukiwania grafficiarzy, którzy w centrum Radomska zniszczyli baner reklamowy i fragmenty elewacji na budynkach swoje podejrzenia skierowali na parę radomszczan.

- Typowania funkcjonariuszy okazały się trafne. Zarówno 24-latek jak i jego młodsza koleżanka do policyjnego aresztu trafili 8 grudnia. Podczas rozmowy z mundurowymi powiedzieli, że zamalowali czarnym sprayem symbol klubu piłkarskiego, który znajdował się na budynkach i banerze. A zrobili tak ponieważ nie są sympatykami tego klubu. Dzisiaj, tj. 10 grudnia usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozory policyjne oraz zakaz opuszczania terytorium Polski – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy nie wykluczają, że para ta ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.

Więcej o:
radomsko policja radomsko zniszczenie baneru elewacja zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE