Radomsko zdaje angielski

Radomsko zdaje angielski

Już po raz czwarty mieszkańcy naszego miasta mogli udowodnić, że Radomsko zna angielski. Wielki Test Języka Angielskiego odbył się 20 listopada w Miejskim Domu Kultury, a chęć uczestnictwa w sprawdzianie zadeklarowało ponad 200 osób.

Wielki Test to coroczny, ogólnopolski i darmowy test językowy skierowany do wszystkich osób, które pragną sprawdzić swój poziom zaawansowania w nauce języka angielskiego. Do przygotowania testu używane są miarodajne i profesjonalnie skonstruowane testy sprawdzające wiedzę na europejskiej skali CEFR, zaproponowanej przez Radę Europy i oferowane bezpłatnie przez ETS Global. Test ma charakter diagnostyczny, więc nie można go nie zdać. Wyniki testu zostaną opublikowane w ciągu tygodnia, a każdy z uczestników będzie mógł wydrukować  certyfikat poświadczający poziom znajomości języka.

- Test ma służyć popularyzacji języka angielskiego, organizujemy go charytatywnie ponieważ zależy nam na tym, żeby radomszczanie znali angielski. Poprzednie edycje pokazały, że całkiem nieźle znamy ten język – mówi jedna z organizatorek Larysa Kowalczyk ze szkoły Perfect Engish.

Uczestnicy Wielkiego Testu Języka Angielskiego podkreślali, iż jest to bardzo cenna inicjatywa, dzięki której można bezpłatnie sprawdzić postęp w nauce języka. Najważniejsze jest to, że po zakończeniu testu każdy uczestnik otrzyma certyfikat w skali CEFR.

- Takie certyfikaty kosztują. Dzisiaj mogę sprawdzić czy poziom mojej znajomości języka wzrósł czy nie i mogę zrobić to zupełnie za darmo. Uważam, że warto poszerzać swoje horyzonty, a dobra znajomość angielskiego otwiera wiele furtek w dzisiejszym świecie – wyjaśnia Adrian, który w teście bierze udział już po raz trzeci.

Po zakończeniu sprawdzianu przyszedł czas na wręczenie nagród. Trafiły one do osób, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem konkursowym polegającym na odpowiedzi na pytanie: Co bym zrobił, gdybym nie znał języka angielskiego? Na zwycięzców konkursu czekały atrakcyjne nagrody takie jak rower, karty przedpłacone, książki czy gadżety elektroniczne.

Więcej o:
radomsko zdaje angielski test liceum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE