Radomsko wybiera prezydenta i radnych

Radomsko wybiera prezydenta i radnych

O godz. 7.00 w niedzielę 7 kwietnia rozpoczęło się głosowanie w wyborach samorządowych 2024. W Radomsku o urząd prezydenta ubiega się czterech kandydatów. Do Rady Miejskiej wybieramy 21 radnych.

W Radomsku do dyspozycji mieszkańców są 24 Obwodowe Komisje Wyborcze zlokalizowane w: I LO, II LO, Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne, Ochotnicza Straż Pożarna Sucha Wieś, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, Publiczna Szkoła Podstawowa Nnr 7, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, Publiczne Przedszkole nr 1, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 oraz Szpitalu Powiatowym i DPS.

Żeby zagłosować w lokalu wyborczym trzeba okazać dokument tożsamości np. dowód osobisty. Członkowie OKW wydadzą cztery karty do głosowania: w wyborach na prezydenta miasta (nazwiska kandydatów na różowym tle), do Rady Miejskiej (nazwiska kandydatów na szarym tle), do Rady Powiatu (nazwiska kandydatów na żółtym tle) oraz do Sejmiku Województwa (nazwiska kandydatów na niebieskim tle).

Aby oddać ważny głos należy postawić na karcie do głosowania znak „x” w kratce, obok nazwiska jednego z kandydatów z danej listy.

W Radomsku uprawnionych do głosowania jest ponad 34 tys. mieszkańców. Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21.00. Do tego czasu obwiązuje cisza wyborcza.

Więcej o:
wybory 2024 wybory radomsko wybory wybory samorządowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE