Radomsko: Wigilia dla potrzebujących z fundacją Wolne Miejsce

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Fundacja Wolne Miejsce, która od lat organizuje wigilijne spotkania dla osób potrzebujących, w tym roku po raz pierwszy zorganizowała akcję w Radomsku. Wolontariusze dostarczą kolacje do domów.

W sobotę, 23 grudnia z bazy fundacji w Katowicach przywieziono gotowe zestawy wigilijnych potraw, które składają się z tradycyjnych dań, takich jak barszcz, kapusta czy karp. Każdy zestaw zawierać będzie też paczkę z owocami i słodyczami, podarowanymi przez darczyńców, którzy chcieli umilić święta samotnym.

Jutro od rana wolontariusze fundacji Wolne Miejsce z Radomska będą rozwozić paczki do domów osób, które zostały zgłoszone do akcji. Fundacja liczy, że w ten sposób pomoże stworzyć choć trochę świątecznej atmosfery tym, którzy nie mają z kim spędzić wigilii.

Wolontariusze dotrą do 120 najbardziej potrzebujących osób z Radomska. Wśród wolontariuszy są osoby prywatne, w tym także wielu uczniów z radomszczańskich szkół.

Baza akcji zlokalizowana jest w Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Radomsko: Wigilia dla potrzebujących z fundacją Wolne Miejsce Wigilia Radomsko Wigilia dla samotnych Radomsko. Wolne Miejsce Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE