Radomsko: Trwa dyskusja nad regulaminem przyznawania dotacji na wymianę źródeł ciepła

Radomsko: Trwa dyskusja nad regulaminem przyznawania dotacji na wymianę źródeł ciepła Fot. UM Radomsko

W Urzędzie Miasta w Radomsku dobiegło końca robocze spotkanie dotyczące ustalenia zasad regulaminu otrzymywania dotacji celowych na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania w ramach miejskiego programu „Radomsko bez smogu”.

Na zaproszenie prezydenta przybyli radni oraz przedstawiciel Radomszczańskiego Alarmu Smogowego. W spotkaniu udział wzięli także pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

Dyskusja dotyczyła wysokości dopłat do rożnego typu nowych instalacji, a także łączenia miejskiej dotacji z programami realizowanymi, chociażby przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że najważniejszym celem programu jest poprawa jakości powietrza w mieście poprzez zachęcenie mieszkańców do wymiany starych pieców na bardziej ekologiczne źródła ciepła.

Podczas spotkania przedstawiono kilka rozwiązań, które mogłyby zostać wprowadzone do regulaminu programu. Decyzję o ostatecznym kształcie regulaminu podejmie Rada Miejska.

(info: UM Radomsko)

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko smog wymiana źródeł ciepła regulamin dotacje radomszczański alarm smogowy radomsko bez smogu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE