Radomsko: Ponad pół miliona złotych na „Dobry Start”

Radomsko: Ponad pół miliona złotych na „Dobry Start”

„Dobry Start” w Radomsku. Już niemal 500 tys. zł wypłacono w ramach rządowego programu wspierającego przygotowanie szkolnej wyprawki.

Koniec wakacji tuż tuż, jak na razie zaplanowany jest powrót do nauki w formie stacjonarnej, czyli w szkołach. Co pokażą kolejne tygodnie, tego nie wiadomo. Ale czy nauka zdalna czy stacjonarna potrzebne są do niej zeszyty i szkolne przybory – szkolna wyprawka. Te można kupić także dzięki wsparciu z rządowego programu „Dobry Start”. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku pozytywnie rozpatrzono już ponad 1000 wniosków.

Do 17 sierpnia w MOPS w Radomsku wpłynęły łącznie 2494 wnioski o świadczenie „Dobry Start” czyli popularne 300 plus, w tym 2192 złożono drogą elektroniczną, 302 wpłynęły tradycyjnie – w wersji papierowej. Do 17 sierpnia Ośrodek rozpatrzył pozytywnie 1042 wnioski o świadczenie 300 plus dla 1414 uczniów. Łącznie wypłacono świadczenie „Dobry Start” na kwotę 424 200 zł.

- Do tej pory nie wydano żadnej decyzji odmawiającej prawa do świadczenia Dobry Start. W przypadku wniosków w lipca i sierpnia świadczenie musi zostać wypłacone do 30 września, jeśli ktoś wniosek o 300 plus złoży w kolejnych miesiącach, mamy dwa miesiące na rozpatrzenie i wypłatę świadczenia – mówi Andrzej Barszcz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

Szef placówki podkreśla iż by usprawnić i przyśpieszyć proces przyznawania świadczenia zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej.

- Będą one jedynie wydawane w przypadku odmowy przyznania świadczenia a także w sprawach nienależnie pobranych pieniędzy. Osoby ubiegające się o 300 plus otrzymają informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail – dodaje Andrzej Barszcz.

Należy pamiętać, iż świadczenie nie przysługuje studentom oraz dzieciom uczęszczającym do przedszkola lub realizującym roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. „zerówkach”.

Wnioski w sprawie ustalenia świadczenia z programu „Dobry Start” można składać do 30 listopada zarówno w wersji elektronicznej przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej empatia.mrpips.pl, portal PUE ZUS oraz przez bankowość elektroniczną, jak i w wersji papierowej w MOPS w Radomsku.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

 

Więcej o:
miejski ośrodek pomocy społecznej radomsko dobry start radomsko zasiłki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE