Radomsko pomoże Ukraińcom: będzie punkt informacyjny, specjalny numer telefonu, mieszkania i pomoc psychologiczna

Fot. W. Bojdo

Miasto Radomsko solidaryzuje się z dotkniętą konfliktem zbrojnym Ukrainą i przystępuje do konkretnych działań. Zostały one ustalone podczas zwołanego przez władze miasta posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

O podejmowanych przez Miasto Radomsko działaniach władze miasta poinformowały podczas konferencji prasowej.

Punkt Informacyjny

W budynku Urzędu Miasta przy Tysiąclecia 5 w Radomsku zorganizowany został specjalny punkt informacyjny dla ludności ukraińskiej. W pokoju nr 7 porozumieć się będzie można w języku polskim i ukraińskim.

Całodobowe telefony

Uruchomione zostaną również dwa numery, pod które zgłaszać się będzie można po pomoc, a także z chęcią niesienia pomocy. Miasto prowadzić będzie ewidencję rodzin chętnych do pomocy i udzielenia schronienia, aby ułatwić komunikację jednych i drugich.

Obywatele Ukrainy: tel. 781-850-301
Obywatele Polski: tel. 44-682-90-56

Tymczasowe miejsca noclegowe

Do dyspozycji ze strony miasta będą świetlice MOPS, posiadające zaplecze kuchenne i sanitarne, na ul. Brzeźnickiej i Narutowicza. Awaryjnie do dyspozycji będzie Miejska Hala Sportowa - na to musi wyrazić zgodę wojewoda. Radomszczański magistrat cały czas sprawdza i poszukuje możliwości pośród miejskich zasobów komunalnych.

Do urzędu już zgłaszają się mieszkańcy wyrażający chęć niesienia pomocy - udzielenia noclegu, transportu. Urząd Miasta zachęca do kontaktu każdego kto miałby chęci i możliwości, aby takiej pomocy udzielić

Prowadzona będzie również zbiórka najpotrzebniejszych artykułów - koców, materaców, śpiworów, pościeli. Koniecznie muszą to być nowe rzeczy w opakowaniach.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko pomoc dla ukraińców wsparcie ukraińcy radomsko wojna na ukrainie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE