Radomsko pomaga Ukrainie

Dziś na miejskim targowisku zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz Ukrainy. Udało się zebrać 1271,34 zł.

Dziś, na miejskim targowisku zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz Ukrainy. Udało się zebrać 1271,34 zł.
Radana Edyta Sapis była wśród kwestujących
W akcję zbiórki pieniędzy zaangażowały się władze miasta, z Anną Milczanowską na czele oraz miejscy radni. Każdy kto przyłączył się do akcji otrzymał wstążkę w narodowych barwach Ukrainy, na znak solidarności z tym krajem w jego drodze do wolości i wspólnoty europejskiej.

W Urzędzie Miasta cały czas ustawiona jest puszka Caritasu, gdzie również można wrzucać pieniądze. Wystawiony jest też specjalny pojemnik, do którego można wrzucać aptecznie nowe materiały opatrunkowe – bandaże, chusty, plastry, itp.

W kolegiacie św. Lamberta po dzisiejszych mszach świętych będzie można dać datek do puszek Caritasu. Zbiórka w kościele będzie powtórzona w niedzielę 2 marca.

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, zbiórkę na rzecz poszkodowanych prowadzi Caritas Polska. Uruchomiono charytatywny SMS „POMAGAM” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) oraz konto pomocowe: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”

Na znak solidarności z Ukrainą Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku wraz z Samorządem Uczniowskim ogłasza zbiórkę pieniędzy i rzeczy codziennego użytku dla osób poszkodowanych oraz na rzecz rodzin ofiar zamieszek na Majdanie.

Zbiórka będzie przeprowadzona przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w dniach: 25 lutego – 21 marca 2014r. Pieniądze i zgromadzone dary zostaną przekazane gościom z Ukrainy podczas ich pobytu w Radomsku w dniach 24 – 29 marca 2014r.


Więcej o:
ukraina pomoc majdan urzą miasta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE