Radomsko oddało cześć powstańcom

Punktualnie o godzinie 17.00 w Radomsku rozległo się wycie syren alarmowych. Zdarzenie to miało za zadanie uczcić pamięć wszystkich, którzy oddali swoje życie za naszą ojczyznę podczas... ››

Punktualnie o godzinie 17.00 w Radomsku rozległo się wycie syren alarmowych. Zdarzenie to miało za zadanie uczcić pamięć wszystkich, którzy oddali swoje życie za naszą ojczyznę podczas Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się dokładnie 67 lat temu - 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00.

 

Minutowy sygnał, którzy usłyszeli radomszczanie, a także mieszkańcy całego powiatu radomszczańskiego, był również treningiem systemu wykrywania i alarmowania na terenie całego województwa łódzkiego zarządzonego przez wojewodę łódzką.

 

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego radomszczańskie organizacje kombatanckie oraz władze miasta złożyły kwiaty pod Pomnikiem Grobem Nieznanego Żołnierza oraz uczestniczyły w uroczystej mszy świętej.

 

Dzień wcześniej z okazji rocznicy wybuchu powstania w Miejskim Domu Kultury odbyło się Wspólne Śpiewanie Pieśni Powstańczych. w Bibliotece Publicznej oglądać mozna natomiast wystawę książek „Warszawskie dzieci pójdziemy w bój”. Ekspozycję będzie można oglądać do 14 sierpnia w godzinach pracy Biblioteki.

 

Więcej o:
powstanie warszawskie syreny alarmowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE