Radomsko, Łódzkie 13.0o Sobota, 21 Września 2019

Radomsko nagrodzone w Cannes

Miasto
Beata Januszewska

Prezydent Jarosław Ferenc odebrał w Cannes nagrodę „Polskich Miast Przyszłości 2019/20”, które Radomsku przyznała redakcja magazynu fDi.

Magazyn fDi to wydawnictwo i portal internetowy kierowany do inwestorów, a należący do grupy Financial Times. Wręczenie wyróżnień odbyło się we wtorek 12 marca w Cannes. W rankingu „Polskie Miasta Przyszłości 2019/20”, opracowanym przez fDi Magazine ponownie oceniano miasta w pięciu kategoriach: potencjał ekonomiczny, kapitał ludzki i jakość życia, efektywność kosztowa, komunikacja oraz atrakcyjność dla biznesu. Radomsko po raz drugi znalazło się na I miejscu w rankingu małych miast najbardziej efektywnych kosztowo oraz po raz drugi w rankingu miast efektywnych kosztowo wśród ogółu badanych.

To kolejny raz, gdy Radomsko znajduje się na liście analityków Financial Times, którzy przygotowują ranking oceniający atrakcyjność miast pod względem inwestycji zagranicznych (ang. foreign direct investment – fDi). Przypomnijmy, że powstaje on od ponad dziesięciu lat.

Info: UM Radomsko.

komentarze