Radomsko ma trochę szczęścia

Radomsko ma trochę szczęścia

Mimo, że nadal szaleje pandemia, to Radomsko w tym wszystkim na trochę szczęścia. Wszystko za sprawą autostrady. Coraz częściej na radomszczańską strefę spoglądają z zaciekawieniem inwestorzy logistyczni.

- Rok 2020 dla radomszczańskiej strefy, nie był wcale taki zły. Marka Radomska jako miejsce lokowania inwestycji nie słabnie, nawet w czasach tak trudnych jak pandemia, która spowolniła rozwój ekonomiczny kraju i świata. Radomsko ma szansę stać się liderem wychodzenia ze spowolnienia ekonomicznego - komentuje Jarosław Wojdełko, kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji UM w Radomsku, gość programu Staszczyk niezależnie.

 W lipcu 2020 roku, prezydent Radomska Jarosław Ferenc podpisał akt notarialny na sprzedaż działki o powierzchni 2,3 hektara na obszarze strefy ekonomicznej. Grunt nabyła włoska firma OFAS, która od lat działa w Radomsku. Firma zajmuje się produkcją części do maszyn rolniczych.

- Dzisiaj w radomszczańskiej strefie inwestycyjnej są 24 firmy. Dwie jeszcze nie rozpoczęły budowy. Nie ma firmy w naszej strefie, która zaprzestałaby produkcji lub zamknęła się w czasie pandemii - dodaje Jarosław Wojdełko, w rozmowie z Irkiem Staszczykiem.

Cała rozmowa z Jarosławem Wojdełko, na portalu Radomsko24.pl, w środę 30 grudnia o godz. 19.45.

Więcej o:
strefa radomsko strefa inwestycyjna w radomsku jarosław wojdełko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE