Radomsko ma nową pocztówkę

W urzędzie pocztowym przy placu 3 Maja można już nabyć najnowszą radomszczańską pocztówkę.

W urzędzie pocztowym przy placu 3 Maja można już nabyć najnowszą radomszczańską pocztówkę.

Choć Radomsko nie jest wielkim ośrodkiem turystycznym, to mamy kilka miejsc, które z całą pewnością można umieścić na pocztówce. Miejscy urzędnicy poinformowali, że można już takową nabyć.

Ma ona wymiary 15 na 10,5 cm, czyli pod tym względem nie odbiega od standardów. Na środku, czyli w najważniejszej części pocztówki znajdują się zdjęcia z naszego miasta - plac 3 Maja, kolegiata Św. Lamberta, Park Świętojański, Muzeum Regionalne, dworzec kolejowy, Miejski Dom Kultury, Park Solidarności z najdłuższą ławką w Polsce oraz ulica Krakowska. W lewym górnym rogu znajduje się napis - "Pozdrowienia z Radomska!".

Awers ma bordowe tło (a raczej ramkę), wydaje się, że kolor ten nawiązuje do koloru znanego z logo miasta. Na tejże ramce umieszczono napis "pozdrowienia z Radomska" w ośmiu językach - angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, duńskim i japońskim. Co ciekawe, tylko w pozdrowieniach w języku angielskim dodano także słówko "warm", co w efekcie, tłumacząc na język polski daje wyrażenie "ciepłe pozdrowienia z Radomska".

Rewers zaprojektowany został w standardowy sposób - w lewym górnym rogu znajduje się opis, umieszczono tam także logo miasta w odcieniach szarości. Jest też oczywiście miejsce na pozdrowienia, znaczek oraz adres do wysyłki.

Autorami zdjęć na pocztówce są Karol Walaszczyk oraz Łukasz Snarzyk. Projekt graficzny to dzieło firmy asynet.pl. Pocztówka kosztuje złotówkę.

Więcej o:
pocztówka widokówka filokartystyka poczta pozdrowienia zdjęcia turystyka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE