Radomsko: Konferencja prasowa minister Anny Moskwy i wiceministra Krzysztofa Ciecióry

Fot. Klaudia Gajda

We wtorek, 19 września w Radomsku zorganizowano konferencję prasową minister klimatu i środowiska Anny Moskwy i wiceministra rolnictwa Krzysztofa Ciecióry. Mówiono m.in. o programie Czyste Powietrze.

- W ministerstwie środowiska Radomsko kojarzy się z Czystym Powietrzem, to jest ten ważny program jaki wdrażamy, to jest ten ważny program, w którym już 700 tys. wniosków, już 17,5 mld zł w tych wnioskach, z czego 1200 wniosków z samego Radomska – na 30 mln zł. Jednocześnie Radomsko na liście gmin nagrodzonych za wzorcowe wdrażanie programu Czyste Powietrze. Wiemy, że to wyzwanie jest duże. To co się zmieniło od 2018 roku, to jest to, że ten program jest. Za czasów naszych poprzedników tego nie było, nie było monitorowania jakości powietrza - mówiła Anna Moskwa.

Minister podkreślała też, że rząd PiS prowadzi także programy Mój Prąd, Energia dla Wsi.

- Program dla rolników, program dla spółdzielni na obszarach wiejskich, który finansuje fotowoltaikę, biogaz, pompy ciepła, wszystko to co jest potrzebne na terenach wiejskich. Miliard złotych całość budżetu - dodała minister Moskwa.

Minister podziękowała za międzyresortową dobrą współpracę.

- Faktycznie ostatnie lata to jest rewolucja jeśli chodzi o transformację energetyczną w Polsce, to jest uniezależnienie się od gazu i ropy od Rosji, to jest budowa gazociągu praktycznie przez każdą granicę Polski. To jest zwiększenie wolumenu OZE w miksie energetycznym w Polsce. To ogromna zasługa programu wdrażanego również przez minister Annę Moskwę. Mamy czas, w którym musimy iść dalej i nie zatrzymywać się w tej transformacji energetycznej i to mój priorytet jako kandydata na posła. Będę chcieć wzmacniania programów - mówił Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Radomsko: Konferencja prasowa minister Anny Moskwy i wiceministra Krzysztofa Ciecióry
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE