Radomsko inicjatorem powstania Narodowego Programu Edukacji Zdrowotnej

Radomsko inicjatorem powstania Narodowego Programu Edukacji Zdrowotnej Fot. pixabay.com

Radomsko zostało inicjatorem powstania Narodowego Programu Edukacji Zdrowotnej.

Radni Rady Miejskiej w Radomsku podjęli jednogłośnie uchwałę intencyjną w sprawie utworzenia Narodowego Programu Edukacji Zdrowotnej.

- Taki program jest istotny również z punktu widzenia mieszkańców Radomska. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest edukacja zdrowotna. Musimy od najmłodszych lat mówić o tym, jak należy dbać o swoje zdrowie. Wiadomo, że profilaktyka jest znacznie tańsza, niż leczenie skutków – zauważa Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Inicjatorem powstania Narodowego Programu Edukacji Zdrowotnej jest radomszczanin Wojciech Rozpędek, radny Miejskiej Rady Seniorów w Radomsku.

- Czekałem na tę chwilę 10 lat. Uważam, że ogromny potencjał leży w edukacji zdrowotnej. Ten potencjał nie jest wykorzystywany. Bardzo się cieszę, że to właśnie Radomsko jest miastem, które zostało inicjatorem wdrożenia tego programu. Edukacja zdrowotna jest to ostatnia deska ratunku dla naszego społeczeństwa. Poprzez właściwy styl życia jesteśmy w stanie przedłużyć nasze życie nawet o 20 lat. To jest udowodnione naukowo. Mam nadzieję, że inicjatywa powstania Narodowego Programu Edukacji Zdrowotnej zakończy się pełnym sukcesem – podkreśla Wojciech Rozpędek.

Uchwała intencyjna Rady Miejskiej w Radomsku zostanie przekazana m.in. poseł Annie Milczanowskiej, by mogła ten dokument przedstawić władzom centralnym.

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko uchwała sesja narodowy program edukacji zdrowotnej wojciech rozpędek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE