Radomsko: Chciał okraść dom, został zatrzymany dzięki czujności sąsiadki

Radomsko: Chciał okraść dom, został zatrzymany dzięki czujności sąsiadki Fot. KPP Radomsko

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który usiłował okraść dom jednorodzinny na obrzeżach Radomska. Dzięki czujności sąsiadki oraz natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku. Nie zdążył wynieść z domu żadnych przedmiotów. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

5 stycznia 2022 roku, około godziny 22.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że ktoś wchodzi przez okno do sąsiedniego domu jednorodzinnego.

- Zgłaszająca doskonale wiedziała, że sąsiadów nie ma w budynku. Dlatego zaniepokojona sytuacją zaalarmowała policjantów. Szybkie i przemyślane działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego. Zupełnie zaskoczony złodziej stwierdził, że nie zdążył jeszcze nic wynieść z domu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kradzież złodziej zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE