Radomsko bez smogu! Wystartował nabór wniosków

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Mieszkańcy Radomska mogą skorzystać z atrakcyjnego dofinansowania na wymianę starych kopciuchów na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła. To szansa na poprawę jakości powietrza i obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Radomsko jest jednym z miast w Polsce, które boryka się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Główną przyczyną smogu są nieefektywne i nieekologiczne piece węglowe, które emitują szkodliwe substancje. Nie tylko pogarszają one stan środowiska, ale też wpływają negatywnie na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

Aby zmienić tę sytuację, Urząd Miasta Radomska uruchomił kolejną edycję programu Radomsko bez smogu na lata 2024 – 2026.

-Jest to program dopłat do wymiany źródeł ciepła, który ma na celu zachęcić mieszkańców do rezygnacji z pieców węglowych na rzecz nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań – mówi Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Na wymianę starego kopciucha kopciucha będzie można otrzymać od 4,5 do 8,5 tys. zł i do 60% kosztów kwalifikowanych.

Przy łączeniu różnych programów (np. Czyste Powietrze) otrzymać można nawet do 100%.

Źródła ciepła objęte dofinansowaniem to: pompa ciepła, gaz, kocioł na biomasę, olej opałowy, węzeł z przyłączem do sieci ciepłowniczej oraz ogrzewanie elektryczne.

Zadeklarowaną inwestycję będzie trzeba wykonać i rozliczyć w roku, w którym zostanie podpisana umowa o dofinansowanie.

Szczegółowych informacji będą udzielali pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Radomska w pokoju 311 i 309 oraz pod numerem tel. 44 6854501, 44 6854531.

W pierwszej edycji z dopłat do wymiany źródeł ciepła na ekologiczne skorzystało około 400 osób.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
smog smog radomsko zła jakość powietrza radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE