Radomsko: 36-latek zatrzymany z narkotykami. Tłumaczył, że chciał je zutylizować na polu za miastem

Radomsko: 36-latek zatrzymany z narkotykami. Tłumaczył, że chciał je zutylizować na polu za miastem Fot. KPP Radomsko

Policjanci z radomszczańskiej komendy na jednej z głównych ulic miasta zatrzymali 36-latka, który posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

- Dobra znajomość środowiska przestępczego i sprawne działania radomszczańskich kryminalnych, 20 października 2022 roku doprowadziły do zatrzymania 36-latka, który spacerował po jednej z głównych ulic Radomska z marihuaną i amfetaminą. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że narkotyki niósł, żeby je zutylizować na polu poza miastem – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Oprócz tego w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze słoik z zielonym suszem roślinnym, wagę elektroniczną i młynek. Po zbadaniu wszystkich substancji testerem okazało się, że susz to marihuana o wadze blisko 70 gramów, a biały proszek to prawie 60 gramów amfetaminy.

- Radomszczanin został zatrzymany, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie prokuratorskich zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd po rozpatrzeniu sprawy zastosował wobec 36-latka trzymiesięczny areszt – wyjaśnia Agnieszka Kropisz.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko narkotyki zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE