Radny Ślusarczyk: mam dość bezkarności podpalaczy!

Radny Ślusarczyk: mam dość bezkarności podpalaczy! Fot. Sławomir Stawski

Pożary nieużytków na terenie powiatu radomszczańskiego to w tym sezonie prawdziwa plaga. Nie ma praktycznie dnia, żeby strażacy nie byli wzywani do tego typu zdarzeń. Temat ten poruszył na środowej (30 marca) sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego radny Wojciech Ślusarczyk.

Radny podkreślał, że to, co dzieje się w tym roku to prawdziwy dramat.

- Zastanawiam się, czy ludzie, którzy wypalają suche trawy wiedzą, jakie zagrożenie stwarzają. Jeśli się tym problemem nie zajmiemy porządnie, nie zaczniemy karać tych ludzi, to nic się nie zmieni – mówił radny Wojciech Ślusarczyk.

- Ja mam już dość bezkarności podpalaczy. Ci ludzie mają mentalność jak w średniowieczu – dodał radny.

Wojciech Ślusarczyk zauważył, że bardzo trudno jest ustalić tożsamość osób, które podpalają nieużytki. Tego samego zdania jest radny Arkadiusz Ciach, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Radomszczańskiego. Nie oznacza to jednak, że tematem nie należy się zająć i doprowadzić do tego, by podpalacze nie czuli się bezkarni.

Pojawił się pomysł, by zamontować fotopułapki, dzięki którym możliwa będzie identyfikacja osób, które podpalają nieużytki. Tego typu inwestycja mogłaby być realizowana wspólnie z samorządami gmin z terenu powiatu radomszczańskiego.

Temat ma być szeroko omawiany podczas jednego z najbliższych posiedzeń Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Radomszczańskiego.

W ciągu ostatnich tygodni na terenie powiatu radomszczańskiego doszło już do kilkudziesięciu pożarów spowodowanych wypalaniem suchych traw. W wyniku tych zdarzeń jedna osoba poniosła śmierć, druga doznała poparzeń ciała.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański sesja rady powiatu radomszczańskiego wojciech ślusarczyk wypalanie traw pożary
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE