Radny Rafał Dębski zaprasza na podsumowanie konsultacji uchwały krajobrazowej

Radny Rafał Dębski zaprasza na podsumowanie konsultacji uchwały krajobrazowej

14 lutego w magistracie zaplanowano podsumowanie konsultacji uchwały krajobrazowej. Do udziału zaprasza radny Rafał Dębski (KO).

Nad projektem uchwały pracowano od blisko 4 lat. Na początku stycznia odbyła się debata publiczna dotycząca zasad i warunków sytuowania małej architektury, reklam, szyldów ale też i naszych ogrodzeń na terenie całego miasta. Przyszło kilka osób.

Radny Rafał Dębski zaproszenie do mieszkańców wystosował za pośrednictwem swojego Facebooka. O pomoc przy nagłośnieniu podsumowania konsultacji i udziału w nich poprosił również media.

W imieniu Klubu Radnych KO gorąco Państwa namawiam do uczestnictwa w podsumowującym spotkaniu dotyczącym właśnie tej uchwały, które odbędzie się we wtorek 14 lutego o godz. 15 w Sali 104 UM Radomsko. Spotkanie będzie okazją do wyjaśnienia nam, mieszkańcom wszelkich wątpliwości związanych chociażby ze sposobem naliczania kar za reklamy, które zostaną uznane za niezgodne z procedowaną uchwałą krajobrazową. Dowiemy się też gdzie i jak można a gdzie nie można (np. w strefie D) grodzić swych nieruchomości. Ponieważ zgodnie z §55 pkt 6 projektu uchwały „za zgodną z uchwałą uznaje się tablicę reklamową, której właściciel pierwszy uzyska te prawa” to będzie można dopytać o szczegóły wyścigu p/n: „kto pierwszy ten lepszy”. Warto wiedzieć, jak i w jaki sposób nowe prawo miejscowe będzie i stanowione i egzekwowane. Do zobaczenia we wtorek – czytamy we wpisie radnego.

Początek o godz. 15.00.

Więcej o:
rafał dębski interwencja koalicja obywatelska platforma obywatelska konsultacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE