Radny Rafał Dębski wygrał z PGK. Spółka ma pokazać dokumenty

Radny Rafał Dębski wygrał z PGK. Spółka ma pokazać dokumenty Fot. FB Rafała Dębskiego

- Zawsze warto walczyć do końca, dziś (25 maja – red.). Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi zobowiązał PGK w Radomsku do udostępnienia brakujących informacji, o które wnioskowałem w trybie informacji publicznej w ubiegłym roku – mówi radny Rafał Dębski (KO).

Przypomnijmy. Sprawa dotyczy wydarzeń z września 2022 roku. Radny Rafał Dębski z kontrolą był w radomszczańskim PGK. Domagał się przedstawienia dokumentów, dotyczących m.in. zakupu opału dla miejskiej ciepłowni.

Radny, w obecności mediów odbył wówczas kilkunastominutową rozmowę z prezesem PGK. Dokumentów jednak nie otrzymał. Prezes Zbigniew Rybczyński podkreślał, że była to niezapowiedziana wizyta, dlatego nie miał możliwości zgromadzić wszystkich dokumentów. A te są zarówno w siedzibie PGK, jak i w zakładzie ciepłowniczym. Prezes PGK zadeklarował chęć współpracy i obiecał, że dokumenty radny Dębski otrzyma za kilka dni. Tak się jednak nie stało.

­- Pan prezes w mojej ocenie już się zupełnie pogubił. Otrzymam dokumenty jeśli uiszczę opłatę w kwocie około 9,5 tysięcy złotych za przetworzone informacje w formie papierowej, 4 tys. 750 zł w formie elektronicznej – mówił podczas konferencji prasowej 2 stycznia Rafał Dębski.

Radny ze skargą poszedł do sądu administracyjnego i jak napisał na swoim profilu na Facebooku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi zobowiązał PGK w Radomsku do udostępnienia brakujących informacji. Od otrzymania akt sprawy spółka będzie miała na to czternaście dni. Ma również zwrócić mi koszty postępowania.

- Mam nadzieję, że tym razem. Prezes stanie na wysokości zadania. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny – dodaje radny.

O komentarz poprosiliśmy PGK w Radomsku. Można go przeczytać TUTAJ

Więcej o:
pgk rafał dębski pgk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE