Radny Rączkowski: nie przestraszycie mnie

Radny Rączkowski: nie przestraszycie mnie Fot. W. Bojdo

Radny Radosław Rączkowski został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Radomsku. Twierdzi, że jest to zemsta za to, że porusza tematy niewygodne dla władz miasta.

Przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego Jacek Gębicz podkreślił, że Radosław Rączkowski bardzo dobrze radził sobie z obowiązkami wiceprzewodniczącego komisji, po czym złożył wniosek o jego odwołanie.

- Nie mam żadnych zarzutów do pana pracy. Zrezygnował pan jednak z członkostwa w stowarzyszeniu Razem dla Radomska. Podczas rozmów koalicyjnych ustaliliśmy, że za prace komisji będą odpowiadać przedstawiciele RdR i Wspólnego Samorządu. Dlatego uważam, że zasadne jest pana odwołanie – argumentował przewodniczący komisji, Jacek Gębicz.

Z tym stwierdzeniem nie zgadza się radny Łukasz Więcek, który podkreśla, że umowa koalicyjna nie obejmowała funkcji wiceprzewodniczących komisji.

- Stajecie się państwo totalną koalicją – stwierdził Łukasz Więcek.

Odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Radosław Rączkowski twierdzi, że faktycznym powodem takiej decyzji jest to, że jest radnym, który „wyciąga” tematy, które nie są wygodne dla władz miasta.

- Wpływ na moje odwołanie miały być może moje działania dotyczące parku Świętojańskiego, kiedy to wytknąłem, że niektóre drzewa w parku stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia. Wytknąłem również niestosowanie przez miasto zasady dotyczącej drożności rowów. Jeśli ktoś uważa, że ukarze mnie usunięciem z funkcji wiceprzewodniczącego komisji, że mnie przestraszy, to się myli. Ja się naprawdę nie boję. Widać, że w tym samorządzie nie ma miejsca dla radnego niezależnego. Powiem państwu cytat, który niedawno przeczytałem: „są mali ludzie, którzy są wielcy, i są też wielcy ludzie, którzy są mali poprzez czyny, których się dopuszczają” – powiedział radny Radosław Rączkowski.

- Przyszedłem do tej rady nie po stołki, ale żeby pomagać mieszkańcom - dodał. 

Nowym wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego został radny Kamil Bugdal (RdR).

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko urząd miasta radomsko komisja rozwoju miasta radosław rączkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE